Coraz więcej osób o tym wie, jednak warto dalej szerzyć informacje na temat bezpieczeństwa wszystkich domowników- także pupila. Zarówno z uwagi na konieczność leczenia jak i śmierci zwierząt można ubiegać się o odszkodowanie. Czym jest ubezpieczenie zwierząt domowych? Jakie zwierzęta podlegają możliwości objęcia polisą? Jak ubezpieczyć pupila?

Polisa dla zwierząt

Jest to temat do poważnego rozważenia przez właściciela. Za granicą ubezpieczenie dla zwierząt domowych jest bardziej rozpowszechnione, jednak i Polacy zaczynają dostrzegać zalety tej formy zabezpieczenia. Można to zrobić na kilka sposobów, np. dołączając zwierzę do polisy mieszkaniowej. Będzie ona wsparciem w leczeniu pupila, gdy zajdzie potrzeba, a także w razie ostatecznych decyzji lekarza weterynarii, pokryje koszt uśpienia. Należy pamiętać, że nie tylko człowiek zapada na choroby, choćby nowotwory. Dotyczy to także psów, kotów, króliczków i innych zwierząt. Po wystąpieniu poważnej choroby, urazu, wypadku wynikającego ze zdarzenia losowego, ubezpieczenie może okazać się nieocenionym wsparciem. Tak jak w większości ubezpieczeń istotna w zakresie polisy będzie jej suma. Każda osoba, która jest zainteresowana jakimkolwiek ubezpieczeniem musi pamiętać także o zapoznaniu się z ogólnymi warunkami usług oraz wyłączeniami polisy.

Jakie zwierzęta mogą zostać objęte ubezpieczeniem

Najczęściej posiadacze mieszkania przyjmują do swojej rodziny psa lub kota. Te zwierzęta z pewnością znajdują się na liście wielu ubezpieczalni. Polisa przysługuje również królikom, chomikom, świnkom morskim, myszom, żółwiom, ptakom domowym, rybkom akwariowym czy szynszylom. Zwierzęta dzikie nie będą objęte ubezpieczeniem z uwagi na ich usposobienie. Również na zwierzęta egzotyczne, które niekiedy są kupowane przez ludzi, nie zawsze będzie przysługiwała polisa. 

Jaka polisa dla pupila?

Ubezpieczenie mieszkaniowe to najczęściej wybierana opcja. Dzięki rozszerzeniu odnoszącym się bezpośrednio do zwierząt domowych można zabezpieczyć jedną lub więcej istot. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zabezpiecza portfel na wypadek szkody wyrządzonej przez zwierzę. Porysowana tapicerka, zniszczone drzwi wejściowe sąsiada to podstawy do uzyskania odszkodowania.